Родинна справа. Виставка п’яти поколінь київської творчої родини (живопис). 21-30 вересня 2017 року

Велике відбивається в малому і родина – це мініатюрна модель Країни. Якби ми уявили собі частину світу, усі мешканці якої – художники, то вона була б дуже подібною до учасників цієї виставки. Вони несхожі, належать до різних поколінь, кожен має свій  світогляд, життєвий досвід, темперамент, власний неповторний творчий почерк, і, в той же час, вони Сім’я, спільнота людей поєднаних міцними зв’язками любові.

Історія знає чимало прикладів, коли мистецтво ставало чимось на зразок родинної справи кількох поколінь. Адже, коли ми згадуємо такі прізвища, як Брейгель, Белліні чи Робусті, доводиться уточнювати, про кого саме з членів сім’ї йде мова — хто Джованні, а хто Оксамитовий?

Ця виставка яскраво демонструє, що принцип родинної фахової спадкоємності застосовувався не тільки у середньовічних цехах та ренесансних комунах, він успішно пережив відкриття Америки та радіохвиль, Велику французьку, Жовтневу та Сексуальну революції, електрифікацію, індустріалізацію, створення мережі ресторанів «Мак Дональдс»…

І коли ми говоримо про родинну справу цієї сім’ї, зрозуміло, що мова йде про основне, що поєднує всіх членів родини, про ставлення до мистецтва – щире й відкрите служіння культу Краси.  Ця художня виставка об’єднала художників, пов’язаних як родинними стосунками, так і спільністю ідейних і мистецьких уподобань. Перш за все, це ґрунтовний професіоналізм і бажання зберегти усталені творчі принципи української  художньої школи.

Естетична багатовимірність формули Краси – ось спільний знаменник представлених творів. Допитливий глядач зможе оцінити категорію Краси чуттєвої, особисто відкритої і втіленої кожним з художників у жанрах натюрморту, пейзажу, портрету чи побутової сцени.

Не писати, не малювати – означає не жити, не мислити, не відчувати, не існувати. Творчість як основний сенс існування для кожного з авторів, які вважають, що Краса – це не просто сутність, що існує поза межами людської свідомості  і яку варто відновлювати, але ще й засіб пізнання світу, засіб формування духовності людини і навіть служіння громаді в часи грізних випробувань.

Екологія Краси – це самозахист нації від  руйнування і хаосу.

Збережемо красу – врятуємо Країну!

І це – Родинна Справа.

СОКИРИНСЬКИЙ ГРИГОРІЙ АНДРІЙОВИЧ  (1900 — 1974) — художник-декоратор  Київського театру ім. Івана Франка, головний художник Тираспольського драматичного театру, автор бездоганних за технікою акварелей. Педагоги з фаху Федір  Кричевський, Микола Бурачек,  Володимир Татлін.

ТІТОВ ГЕННАДІЙ КИРИЛОВИЧ  (1914 — 1970) – станковий живописець, графік-плакатист, ілюстратор книжок, викладач Київського художнього інституту. Педагоги з фаху Федір  Кричевський, Павло Волокідін.

РЕШЕТОВ ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ (1930 — 2015) – графік, ілюстратор, аквареліст, живописець, пейзажист. Педагог з фаху Ілларіон Плещинський.

ДЕМ’ЯНЕНКО ТЕТЯНА КОСТЯНТИНІВНА, 1948  – графік та живописець, майстер натюрморту. Член Національної Спілки художників України Педагог з фаху Тимофій Лящук.

ТІТОВ ОЛЕКСАНДР ГЕННАДІЙОВИЧ, 1949 – живописець, графік, портретист, викладач малюнку. Член Національної Спілки художників України. Педагоги з фаху – Віктор Шаталін, Віктор Зарецький.

ЯГОДКІН ГЕНРІ МИКОЛАЙОВИЧ, 1952 – живописець, графік, Заслужений художник України, професор Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Член Національної Спілки художників України. Педагоги з фаху Олександр Лопухов, Сергій Григор’єв.

НОСЕНКО ГАННА АНДРІЇВНА, 1954 – архітектор, графік, доцент Київського національного університету будівництва і архітектури. Член Національної Спілки художників України. Педагоги з фаху: Наталя Чмутіна, Юрій Чеканюк.

 

РЕШЕТОВ РОМАН ВІКТОРОВИЧ, 1970 – живописець, пейзажист. Член Національної Спілки художників України. Педагог з фаху Віктор  Троценко.

ЯГОДКІНА ТЕТЯНА ГЕНРІЇВНА, 1982 – живописець, викладач Національної академії керівних кадрів та культури. Член Національної Спілки художників України. Вчитель з фаху Олександр Лопухов, Генрі Ягодкін.

ТІТОВ ГЕННАДІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ, 1976 – скульптор, графік. Член Національної Спілки художників України. Педагог з фаху Валерій Швецов.

РЕШЕТОВА ВІРА 2009 – юний талант.

ТІТОВА ІВАННА ГЕННАДІЇВНА, 2016 – дитина, що малює.

 

Відкриття виставки 21.09 о 17:00.

Виставка працюватиме до 30 вересня без вихідних, з 11:00 до  19:00, в суботу – до 18:00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *